Sziasztok!
Itt egy hosszabb interjú Harald Zwart rendezővel, ami még a Comic Conon készült.
Magyar összefoglaló a tovább után!
Az első kérdés az, hogy mi különbözteti meg a Csontvárost a most készülő többi YA adaptációtól. Harald elmondja, hogy ő nem YA történetként gondolt a filmre, hanem maga a történet érdekelte, nem az, hogy ez egy YA könyv volt. Kérdezik, hogy nem figyel akkor oda, hogy hogyan kezelték pl. a Hunger Games sikerét. Harald elmondja, hogy arra figyeltek, hogy igyekezzenek hűek maradni a könyvhöz, és úgy megcsinálni a filmet, hogy mindent érteni lehessen. Milyen volt adaptálni a könyvet? Vannak bizonyos dolgok, amiket ki kellett hagyni, mert nem illett bele abba az elképzelésbe, hogy valóságosnak jelenítsék meg a világot. De szorosan együtt működtek Cassie-vel, és ő sok mindenben segített. Nem akar semmit elspoilerezni, de voltak megoldásokat, amiket csináltak, amiket gyakorlati okból kellett megcsinálniuk. Például helyszínt kellett változtatniuk, mert egy bizonyos helyszín működik a könyvben, de a filmben inkább ott tartották, ahol az egész film játszódik. (Itt a Renwick részről van szó, ami a filmben az Intézetben lesz - Deszy) Aztán a helyszínekről beszélnek, és Harald elmondja, hogy valós helyszíneken forgattak, ami ma már ritka, nem zöld háttér előtt. Számára ez egy romantikus film is, és szerette volna ezt is megjeleníteni. Ezért szükség volt rá, hogy a forgatási helyszíneken meglegyen ez a romantika és a sötétség. A stáb olyanokból állt össze, akikkel már dolgozott együtt régebben. Aztán arról beszél, hogy mindig szerette, amikor a láthatatlan effekteket, amikor úgy gondolod, hogy látsz valamit, de valójában manipulálnak. Azt viszont nem szereti érezni is, hogy manipulálják. És arról mesél, hogy a helyszíneket megépítették, viszont bizonyos részeket digitálisan csináltak, és nem lehet megmondani, hol ér véget az igazi és hol kezdődik a digitális. Nem akarta, hogy azt gondolják a filmről, hogy ez jó kis effektes film, hanem azt, hogy ez egy nagyszerű világ.
Van-e valami olyan forgatási kellék vagy a helyszíneken valami, amit lehet, hogy a nézők észre sem vesznek, de ő nagyon értékelte? A Csontvárosban, ahol minden Árnyvadászt eltemetnek van egy szemgolyó (remélem, rosszul értem, amit mond) minden koponya fölött, és fontos volt számukra, hogy úgy tűnjön, hogy ez a világ már nagyon régóta létezik.
Aztán a folytatásról beszélnek, Harald elmondja, hogy szeptemberben kezdik, és már hivatalos, hogy lesz folytatás. Nagyobb-e a nyomás így, hogy tudja, hogy már jön is a folytatás? Erre azt mondja, hogy bár tudna válaszolni. A folytatással kapcsolatos terveiről kérdezik. Elmondja, hogy kicsit jobban beleássuk magunkat a világba és jönnek új karakterek, és még félelmetesebb lesz, mint az első film. Elmondja, hogy a tesztvetítésen nagyon élvezte, hogy a kulcsjeleneteknél a közönségben többen felugrottak, de megmaradnak 13-as korhatárnál. Elmondja, hogy szerinte sikerül megtalálni az egyensúlyt, ha már a Harry Pottert említette a riporter, a félelmetes és a varázslatos jelenetek között. Elmondja, hogy az Örgögűző jelentette számára az inspirációt, az egyik kedvenc filmje. Aztán megmutatja a nyakláncát.
Aztán pár szót beszél a Comic Conról.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése